Spawanie

Spawanie elementów metalowych

Szukasz firmy z branży metalurgicznej, która wykonuje spawanie konstrukcji stalowych i sprosta wszystkim Twoim potrzebom? Nasza firma FEMET podejmie się każdego zadania, dużego lub małego. Oferujemy wykonanie konstrukcji stalowych w seriach pojedynczych oraz w seriach większych. Na stałe współpracujemy z profesjonalnymi biurami projektowymi, gdzie wykonujemy prototypy elementów spawanych w branży kolejowej oraz w branży automatyzacji procesów produkcyjnych (spożywczym i innych liniach technologicznych).

Mamy doświadczenie i wiedzę, aby wykonać pracę dobrze, na czas i w ramach budżetu. Jesteśmy ekspertami w tej dziedzinie i uwielbiamy pomagać naszym klientom w urzeczywistnianiu ich wizji. Zawsze jesteśmy gotowi na nowe wyzwania.

Jakie usługi w zakresie spawania oferujemy?

Naszą specjalizacją są konstrukcje spawane – świadczymy wysokiej jakości usługi w tym zakresie. Bez względu na to, co obejmuje Twój projekt, nasz doświadczony zespół będzie współpracować z Tobą, aby upewnić się, że spełni on Twoje dokładne specyfikacje. Dodatkowo oferujemy szeroki zakres usług, w tym spawanie, obróbkę CNC metalu, frezowanie i toczenie. Podczas całego procesu łączymy obróbkę CNC i spawanie stali nierdzewnej i spawanie precyzyjne, co daje naszym klientom możliwość kompleksowego wykonania detali. Żadne techniczne wyzwania nie stoją na przeszkodzie – jednym z naszych najnowszych projektów było wykonywanie szaf wysokiego napięcia dla kolejnictwa. Realizujemy kompleksowo między innymi skrzynie, wsporniki, stelaże, klucze, wózki i tym podobne.

Niezależnie od tego, czy potrzebne jest wykonanie prototypu, wykonanie konstrukcji stalowych czy naprawa, jesteśmy przekonani, że możemy zapewnić usługi, których potrzebujesz. Z dumą oferujemy naszym klientom niedrogie usługi spawalnicze. Nasz zespół wysoko wykwalifikowanych spawaczy ma bogate doświadczenie we wszystkich rodzajach spawania i korzystamy z najnowszego sprzętu i technik. Oferujemy różnorodne usługi spawalnicze, w tym spawanie MIG/ MAG, TIG i spawanie stali czarnej, kwasoodpornej i aluminium, więc z pewnością znajdziemy rozwiązanie spełniające Twoje potrzeby. Oferujemy również różnorodne wykończenia i powłoki, które chronią wyroby metalowe przed korozją i poprawiają ich wygląd.

Oto, jakie dokładnie usługi w zakresie spawania oferuje nasz zakład konstrukcji stalowych:

 • Spawanie łukową nietopliwą elektrodą (TIG)

  spawanie TIG charakteryzuje się wykorzystaniem stałej elektrody wolframowej z dodatkiem cyrkonu lub toru. Jest to procedura, która stosujemy, w przypadku wykonywania części pobocznych, które wymagają wykończenia za pomocą spawania, zwłaszcza w przypadku pracy z konstrukcjami magnezowymi lub aluminiowymi.
 • Spawanie w osłonie gazowej (MIG/MAG)

  w przypadku spawania MIG/MAG, elektroda w kształcie ciągłego drutu jest używana do wytworzenia łuku elektrycznego ze spawaną częścią w celu wygenerowania odpowiedniego ciepła, które z kolei jest zużywane przez spoiwo. Specyfika procedury polega na rodzaju gazu, ponieważ jeśli jest on aktywny, jest to spawanie MAG, a jeśli jest obojętny, jest to spawanie MIG. Tego typu spawanie zazwyczaj stosujemy do spawania stopów aluminium lub stali o niewielkiej grubości, choć ma ona również zastosowanie w przypadku materiałów nieżelaznych.
 • Spawanie i produkcję części składowych pojazdów szynowych

  zgodnie z normą PN-EN 15085-2 w klasie certyfikacji CL2 i PN-EN 3834-3 oraz PN-EN 1090,
 • Spawanie stali czarnej, kwasoodpornej i aluminium

  czarna stal jest tanim materiałem, a co za tym idzie jednym z najpopularniejszych na rynku, jej wadą jest jednak podatność na korozję, dlatego podczas spawania stali czarnej dokonujemy wszelkich starań, aby była ona wolna od korozji, a co za tym idzie, aby spraw był solidny i spełniał wymagania techniczne. Jeśli chodzi o stal kwasoodporną, traci ona swoją odporność na korozję podczas spawania, z powodu usunięcie wierzchniej warstwy tlenków. Dlatego po spawaniu wykonujemy procedurę, która ma na celu przywrócenie tej warstwy ochronnej na powierzchni materiału. Ostatni materiał – aluminium, jest na tę chwilę drugim najczęściej używanym metalem i jest idealnym materiałem nadającym się do spawania.
Certyfikat 1090

Norma PN-EN 1090 odpowiada za określenie klas wykonania konstrukcji stalowych i aluminiowych oraz określa zasady oceny zgodności elementów konstrukcyjnych. Ogólnie rzecz ujmując, norma PN-EN 1090 dotyczy wymagań, jakie musi spełnić spawanie stali nierdzewnej i spawanie konstrukcji stalowych, która mają mieć zastosowanie w przemyśle lub budownictwie. Stąd też potoczne określenie „spawanie 1090” często wybrzmiewające w środowisku przemysłowym.

Co obejmuje certyfikat PN-EN 1090? Certyfikat PN-EN 1090 obejmuje między innymi wymagania, jakie muszą spełniać następujące konstrukcje spawane:

 • Konstrukcje stalowe hal,
 • Konstrukcje i podzespoły mostowe,
 • Bariery,
 • Balkony,
 • Schody,
 • Konstrukcje dźwigów,
 • Konstrukcje suwnic.
ISO 9001:2015
Certyfikat CL2
EN 15085-2 CL2

Doświadczenie oraz wiarygodność firmy wykonującej konstrukcje stalowe FEMET potwierdzają oba certyfikaty, EN 15085 i PN-EN 15085-2.

Przez wzgląd na dokładnie opracowany system zarządzania oraz wysoko kwalifikowany personel nadzoru, jesteśmy w stanie spełnić wymagania dotyczące jakości, dlatego oferujemy wykonanie konstrukcji stalowych dla branży kolejnictwa, w której bezpieczeństwo pasażerów jest najważniejsze.

Nasz zakład konstrukcji stalowych priorytetowo ceni sobie zarówno certyfikację jak i badania. Dlatego też każda firma, z którą współpracujemy, otrzymuje certyfikaty EN 15085 oraz PN-EN 15085-2 do wglądu.

Jest to nasze zapewnienie, że spawanie pojazdów szynowych, ich elementów oraz innych wyrobów wykorzystywanych w konstrukcji pojazdów szynowych, spełnia wszystkie wymagania konstrukcyjne.

Montaż
...

Dzięki doświadczonym zespołom montażowym, FEMET oferuje możliwość montażu spawanych konstrukcji we wskazanej lokalizacji.

Nasze realizacje
realisations-air
realisations-moscow
realisations-outs
realisations-tuts
realisations-paris
realisations-london
realisations-roma
realisations-warsaw
realisations-berlin
realisations-bayern
realisations-kyiv
realisations-pekin
realisations-britain
realisations-hourse
realisations-linn
realisations-tins
Szersze opisanie procesu
01
mail
Wysłanie formularza z zapytaniem

Disclaimer is generally any statement intended to specify or delimit specify.

02
fast
Wysłanie formularza z zapytaniem

Disclaimer is generally any statement intended to specify or delimit specify.

03
mail
Wysłanie formularza z zapytaniem

Disclaimer is generally any statement intended to specify or delimit specify.

04
fast
Wysłanie formularza z zapytaniem

Disclaimer is generally any statement intended to specify or delimit specify.

05
mail
Wysłanie formularza z zapytaniem

Disclaimer is generally any statement intended to specify or delimit specify.

06
fast
Wysłanie formularza z zapytaniem

Disclaimer is generally any statement intended to specify or delimit specify.

Co nas wyróżnia?

Możliwość wprowadzenia modyfikacji na różnych etapach produkcji

Przy wieloseryjnych lub długoterminowych projektach możliwość rezerwacji mocy produkcyjnych

Seria próbna

Referencje od naszych klientów
Firma NEWAG S.A.

Jako wiodący polski producent elektrycznych i spalinowych pojazdów pasażerskich, lokomotyw elektrycznych i spalinowych oraz pojazdów metra i tramwajów z przyjemnością rekomenduję firmę FEMET.

Łukasz Wysowski,
Dyrektor Pionu Produkcji
Firma TSN Sp. z o.o.

Nasze zamówienia były realizowane zgodnie z dokumentacją z zachowaniem staranności i sumienności w zleceniach. Na podstawie naszych doświadczeń możemy polecić firmę Femet jako solidnego i sprawdzonego wykonawcę.

Mirosław Gawenda,
Kierownik Produkcji Główny Technolog
Nasi
Klienci
Szybka wycena:
Prześlij treść zapytania na adres:
Skontakuj się z naszym doradcą:
lub
Jesteśmy dostępni, śmiało napisz do nas
Odpowiadamy w przeciągu 24 godzin roboczych

Spawanie - obróbka powierzchni

Nasze wieloletnie doświadczenie, poparte niezbędnymi uprawnieniami i certyfikatami pozwalają zaoferować usługi spawania na najwyższym poziomie. Dbając o zadowolenie i komfort naszych klientów gwarantujemy kompleksowa obsługę począwszy od wykonywania detalu aż do obróbki cieplnej i powierzchniowej metali poprzez hartowanie, azotowanie, nawęglanie oraz ulepszanie cieplne.

Certyfikacja dla spawalnictwa – dlaczego to ważne?

Certyfikaty pozwalają na określenie norm bezpieczeństwa pracowników w środowisku pracy a także norm wykonywania samego zawodu.

Czego dotyczy certyfikat CL2?

Badania certyfikacji spawanych kwalifikacji produkcyjnych przeprowadzane są zgodnie z normą EN 15085-2. W ramach tego standardu firmy certyfikowane są na czterech poziomach certyfikacji. Poziomy certyfikacji określa się przez zdolności produkcyjne i stan wydajności danego przedsiębiorstwa:

 • CL1: Pojazdy kolejowe i części pojazdów z wysokiej jakości szwami spawalniczymi (poziom ten obejmuje produkcję całego pojazdu)
 • CL2: Poziom jakości podklasy do produkcji bram wejściowych, okuć dachowych i podobnych części innych niż główne komponenty
 • CL3: Podstawowe części wyposażenia do produkcji pojazdów kolejowych (poziom ten obejmuje produkcję z poziomem jakości CP D)
 • CL4: Przedsiębiorstwa, które nie wytwarzają spawanych, ale projektują, kupują i instalują lub kupują i obsługują pojazdy kolejowe i części pojazdów

Jak wygląda proces spawania materiałów metalowych?

Proces spawania rozpoczyna się od przygotowania konstrukcji i połączenia materiałów oraz sprzętu spawalniczego aż do zakończenia spawania. W praktyce wykazano, że spawanie należy do nielicznych technik produkcji, których jakość nie może być przetestowana przed zakończeniem. Spawanie jest jednak ważną częścią kilku konstrukcji stalowych, które wpływają na ich wytrzymałość i bezpieczeństwo.

Jakie są zalety certyfikacji procesów spawalniczych dla naszych klientów?

Z punktu widzenia klienta certyfikacja pozwala na upewnienie się, że nasze procesy spełniają najbardziej rygorystyczne normy. Za najważniejsze punkty obieramy:

 1. dbałość i nadzór nad każdym etapem produkcyjnym przez posiadanie Komórki Zakładowej Kontroli Produkcji ZKP,
 2. obowiązek certyfikacji procesu projektowania, cięcia, spawania, zabezpieczenia antykorozyjnego i montażu konstrukcji stalowej,
 3. ocenę zgodności konstrukcji stalowej i nadanie znaku „CE” na wyrób przed jego wprowadzeniem na rynek.